Veszprém megyei Család, Esélyteremtő és Önkéntes Ház

 

Működtető szervezet:
A Veszprém Megyei Civil Hálózatért Közhasznú Egyesület 2003-ban jött létre, 2007 óta folyamatosan működteti a Veszprém Megyei Esélyek Házát, amely 2017 óta a Veszprém Megyei Család, Esélyteremtő és Önkéntes Ház nevet viseli.
Az egyesület alapító tagjai a közigazgatás területén dolgozva, együtt kezdték el kialakítani a Veszprém Megyei Civil Ház programszolgáltatási és szakmai rendszerét. Küldetésünknek tekintettük, hogy megyei szinten egy olyan civil szektort építsünk, amelyben a civil szervezetek ismerik, segítik egymást, együttműködéseket alakítanak ki, valamint nyitottak a kooperációra az önkormányzatokkal, gazdasági szervezetekkel. Ehhez kívántunk az egyesületben végzett munkánkkal hozzájárulni, prioritásként kezelve azokat a területeket, amelyeken már megfelelő szaktudással rendelkeztünk. Többek között a fogyatékosság, esélyteremtés, esélyegyenlőség, önkéntesség, ifjúság ügye is alapszabályunkba került.

 

Legfontosabb programjaink:

  1. Esély Óra: Programunk célja a fiatalok szemléletformálása, érzékenyítése. Lehetőséget biztosítunk, hogy a diákok tapasztalati személyek által tartott órákon megismerjék a fogyatékossággal élők speciális élethelyzetét, tájékozódjanak a roma kultúráról, a generációk közötti együttműködésről. Célunk elősegíteni, hogy a résztvevők a társadalom sokszínűségét elfogadó fiatalokká váljanak.
    Időpont, helyszín: Egész évben folyamatos – megyei általános és középiskolákban, felsőoktatási intézményben.

 

  1. Esélynap: Az Esélynap célja, hogy a megyei hatókörű programon keresztül széles közvéleményt célzó érzékenyítés és szemléletformálás tevékenységét valósítsunk meg. A rendezvénynek köszönhetően Veszprém belvárosában a program során nagyszínpadi műsorokkal szolgálunk, ahol fogyatékos és ép személyek közös produkciói tekinthetők meg.

 

  1. Esély Sportnap: Az egész napos megyei szintű sportesemény célja az esélyteremtés fontosságának hangsúlyozása. A program fogyatékossággal élő csoportok, fiatalok valamint a többségi társadalom felnőtt korosztályú tagjai számára biztosít lehetőséget a közös sportolásra.

 

  1. Generációk együttműködését erősítő pilot program: A szakmai programmal célunk az X, Y, Z generáció közötti kommunikációs problémák feltárása interaktív beszélgetésen keresztül.Szólj be a topvállalkozónak!”: Meghívott vendégeink Veszprém megyei topvállalkozó és/vagy vállalati vezetők lesznek, akik moderátor segítségével interaktív beszélgetést valósítanak meg a jelenlévőkkel, illetve megosztják egymással tapasztalataikat vezetői pozíciójuk ellátása során tapasztalt generációs problémáikról. 

    Szólj be a faternak!” Meghívott vendégünk országosan ismert és elismert közösségi médiaszakértő, aki moderátor segítségével interaktív beszélgetés során osztja meg tapasztalatait, tudományos kutatásának eredményeit azzal kapcsolatban, hogy napjainkban milyen generációs nehézségekbe ütközünk, ezekre szakértőként milyen megoldási lehetőségeket lát, illetve, hogy véleménye szerint milyen módszerek alkalmazhatók a legsikeresebben generációs félreértések / konfliktusok esetén.

     

    Generációs szociopoly: A program célja a szegénységgel, mélyszegénységgel kapcsolatos kérdések, az arra adható sztereotip válaszok átértékelése, a valóság játékban történő átélése. Célkitűzésünk annak kiderítése, hogy vajon a különböző generációk tagjai milyen reakciókat adnak a játék során felmerülő kérdésekre.

 

  1. Önkéntes Díjátadó és fórum: A „Veszprém Megye Önkéntese” díjat első alkalommal 2014-ben adtuk át, és a hagyományt 2019-ben is folytatjuk. A program során ismét szeretnénk elismerni az önkéntes tevékenységet végzők lelkesedését és fáradozását, megköszönni munkájukat. A díjátadó szervezésekor az a nem titkolt célunk, hogy az önkéntesség társadalmi megítélésének még kedvezőbbé válásához ezúton is hozzájáruljunk.

 

  1. Szakmai kerekasztalok: A különböző kerekasztalok azonos céllal szerveződnek: fókuszban az aktuális szakmai kérdések konzultációja, az információ- és tapasztalatcsere, a további együttműködések előmozdítása, hálózatépítés, illetve a projektgenerálás áll. Olyan szakmai fórumok működtetése a cél, melyek elősegítik az adott célcsoport esélyeinek javítását, szükségleteikre fókuszáló, esetenként több szakmaterület együttműködését kívánó programok megismerését.

 

  1. Forprofit szféra érzékenyítéseLáthatatlan vacsora: A látó résztvevők bekötött szemmel fogyaszthatják el vacsorájukat, ami elősegíti a saját élményekre épülő empatikus képességek fejlesztését, az esélyegyenlőség megvalósítását.Mesekommandó: Azoknak a gyermekeknek, akik a húsvéti ünnepeket kórházban töltik, ismét megszervezzük a nagy sikerű mesekommandót, amely programunkban önkéntesek igyekeznek a kis betegeket jobb kedvre deríteni. A tavalyi évhez hasonlóan szervezzük meg idén a rendezvényt, ám idén a forprofit cégek vezetőit, munkatársait is bevonjuk az önkéntes tevékenységbe.

 

  1. Házasság Hete: A programsorozat célja a házasság, a család értékének népszerűsítése. A Házasság Hete programsorozatot a „Szólj be a Papnak!” elnevezésű rendezvénnyel, interaktív beszélgetéssel színesítjük, melynek keretében, a kávéházi vita során minden generáció részéről várunk vitaindító kérdéseket. A kérdésekre három, meghívott pap fog válaszolni.

 

  1. „Te is közénk tartozol”: A program célja, hogy az enyhe értelmi fogyatékossággal élő gyermekek és fiatalok egy olyan kulturális intézményben, mint a könyvtár – melynek használóivá is válhatnak – ép fiatalokkal együtt tevékenykedjenek.
  2. Szociopoly: A program célja a szegénységgel, mélyszegénységgel kapcsolatos kérdések, az arra adható sztereotip válaszok átértékelése, a valóság játékban való átélése. A programot veszprémi középiskolákba valósítjuk meg.

 

Együttműködő legfontosabb partnereink:

  • „A Csend Világa” Alapítvány,
  • AutiSpektrum Egyesület,
  • Eötvös Károly Megyei Könyvtár,
  • Mozgássérültek Aktív Egyesülete,
  • Siketek és Nagyothallók Országos Szövetsége Jelnyelvi Tolmácsszolgálat,
  • Új Nemzedék Veszprém Közösségi Tér,
  • Vakok és Gyengénlátók Veszprém Megyei Egyesülete,
  • Veszprém Megyei Jogú Város Önkormányzata,
  • Veszprém Megyei Közgyűlés,
  • „VKSZ” Veszprém Közüzemi Szolgáltató Zrt.

 

EBH referens, ügyfélfogadás:

Dr. Fábián Alexandra, az Egyenlő Bánásmód Hatóság megyei referense számára folyamatosan biztosítjuk a szolgálati helyet és időt.
Ügyfélfogadási ideje minden hétfőn 8:00 – 12:00 óráig.
Helyszín: 8200 Veszprém, Kossuth utca 10. 1. emelet 107. (CSEÖH iroda)
Beérkező ügyfelek Egyenlő Bánásmód Hatóság hatókörébe tartozó ügyeinek azonnali továbbítása a megyei referens felé.

 

Elérhetőség, CSEÖH iroda címe:
Cím: 8200 Veszprém, Kossuth utca 10. 1. emelet 107.
Vajna Szabina Tel: +36 20 342 9575,
Email: vajna.szabina@vpmegye.hu

 

 

 

 

Megszakítás