Fejér Megyei Család, Esélyteremtő és Önkéntes Ház

 

A Fejér Megyei Család, Esélyteremtő és Önkéntes Házat 2012 óta a Más Fogyatékos Gyermekekért Alapítvány működteti. A szervezet a Közép-Dunántúl régió autizmus spektrum zavarral élő, tanulási és viselkedési zavarban szenvedő gyermek, ifjúságkorú és felnőtt személyek egyéni fejlesztésében, nevelésében nyújt szakmai segítséget. A szakterületen dolgozókat képzésükben és gyakorlati tapasztalataik megszerzésében támogatja.
Az alapítvány – a profiljában megfogalmazottak alapján – küldetésének tartja nem csupán a fogyatékossággal élők megsegítését, hanem a társadalmi szemléletformálást, a társadalom tájékoztatását a fogyatékosság különböző területeiről, és ezen keresztül a társadalmi elfogadás és a tolerancia erősítését.
Különös figyelmet fordít az esélyegyenlőség elvének érvényesülését gátló akadályok elhárítására, a döntéshozók, szülők, szakmai és civil szervezetek együttműködésének segítésére.

 

  1. Esély Órák: A résztvevő gyermekek és fiatalok a speciális foglalkozások és előadások segítségével megismerhetik a fogyatékossággal élő emberek speciális élethelyzetét, illetve hiteles személyektől tájékozódhatnak a romák társadalmi integrációjáról, továbbá a generációk közötti együttműködésről.
  2. Esélynap: A fogyatékossággal élő emberek támogatásával és érdekképviseletével foglalkozó civil és egyházi szervezetek, önkormányzati fenntartású intézmények együttműködésével a többségi társadalom tagjait elérő figyelemfelkeltő, szemléletformáló rendezvény. (Időpont: 2019.06.12.)
  3. Esély Sportnap: Sportesemény, amely hátrányos helyzetű, fogyatékossággal élő csoportok, fiatalok, idősek, valamint a többségi társadalom tagjai számára biztosít lehetőséget a közös sportolásra. A rendezvény célja, hogy a közös sportolás élményén keresztül lehetőséget teremtsen a találkozásra, a megismerésre, ezáltal az elfogadó hozzáállás erősödésére. (Időpont: 2019. december)
  4. Láthatatlan vacsora: A látó résztvevők bekötött szemmel fogyaszthatják el a vacsorájukat, ami elősegíti a saját élményekre épülő empatikus képességek fejlesztését. A program célcsoportját a társadalom „látó” tagjai jelentik. (Időpont: 2019. augusztus)
  5. Munkahelyi érzékenyítő tréning- Esélygenerátor: A forprofit szféra munkavállalói megismerhetik a fogyatékossággal (például látássérülés, hallássérülés, mozgássérülés, autizmus) élő emberek speciális élethelyzetét, ezzel elősegítjük a társadalmi inklúziót. (Időpont: 2020.március)
  6. Szociopoly: Egy közismert társasjáték újragondolása alapján létrehozott játék – és egyben a mélyszegénységet, a deprivált életmódot bemutató érzékenyítő eszköz – útján történő szemléletformálás. (Időpont: 2019. szeptember)
  7. Civil nap: A program célja CSEÖH hálózat szélesebb körben való ismertté tétele, valamint az önkéntesség és az összefogás erősítése és népszerűsítése. Nagyszerű lehetőség a kapcsolatépítésre a civil szervezetek között. (Időpont: 2019. szeptember)
  8. Generációk együttműködését segítő program – HelloWork Akadémia: A Civil Centrum Közhasznú Alapítvány trénereivel együttműködésben a fő célunk a munkaerőpiacon tapasztalható generációs különbségek ellentétek feloldása, enyhítése. A tréningen a felelős döntésről, az együttműködésről és a szervezeti kultúra mibenlétéről kaphatnak információt a résztvevők. (Időpont: 2019. október)
  9. Generációk együttműködésére épülő akció – „Útravaló”: Veterán önkéntesek „storytelling” módszerrel előadott motiváló, inspiráló történetei ünnepélyes keretek között. A célunk az önkéntesség kultúrájának a terjesztése, a hosszú ideje önkéntes tevékenységet nyújtók méltatása és példaképként való megjelenítése. (Időpont: 2019.november)
  10. Királykisasszonyok és Királyfiak Otthona cím: Figyelemfelhívás a gyermekre, mint társadalmi értékre, illetve a gyermekvállalás fontosságára. Célcsoportja: Fejér megye lakossága (beleértve a címet elnyerő települést). (Időpont: 2019. december)

 

Legfontosabb partnerek:

  • „BORÓKA” a Mozgássérült Gyermekek Fejlesztésért Alapítvány
  • Civil Centrum Közhasznú Alapítvány
  • Fehérvár Médiacentrum Kft.
  • Fejér Megyei Gyermekvédelmi Központ
  • Fejér Megyei Önkormányzat
  • Látássérültek Regionális Közhasznú Egyesülete (LÁRKE)
  • Siketek és Nagyothallók Országos Szövetségének Fejér Megyei Szervezete (SINOSZ)
  • Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzata
  • Székesfehérvári Egyházmegye
  • Szín-Tér Egyesület
  • Új Nemzedék Központ Székesfehérvári Közösségi tér
  • Viktória Rehabilitációs Központ
  • Vörösmarty Színház

 

Egyenlő Bánásmód Hatóság:

egyenlőbánásmód-referens: dr. Kócza Júlia
Helyszín: Fehérvári Civil Központ (8000 Székesfehérvár, Rákóczi út 25.)

Fejér megyében havonta 4 alkalommal tart ügyfélfogadást az Egyenlő Bánásmód Hatóság, 3 alkalommal Székesfehérváron, és 1 alkalommal egy megyei településen.
Célja a diszkriminációval kapcsolatos problémák és jogsértések kivizsgálása, illetve az érdekképviselet. A „másság” társadalmi tiszteletének az elősegítése.

 

Elérhetőségek:

Fejér Megyei Család, Esélyteremtő és Önkéntes Ház

Cím: 8000 Székesfehérvár, Móri út 16.

Horváth Gergely (irodavezető): +36-30-380-7943

Farnady Luca: +36-30-380-4974

e-mail: cseoh@fejer-eselyteremtes.hu

Megszakítás