Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Család, Esélyteremtő és Önkéntes Ház

 

A szervezetről:

Sikeres címbirtokosi pályázat nyomán 2018-tól a Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Család, Esélyteremtő és Önkéntes Házat (CsEÖH) a Jász-Nagykun-Szolnok Esély Egyesület működteti. Az Esély Egyesület 2017-ben jött létre, tagjai az Esély Közalapítvány munkatársai, szakemberei.

Kiemelt programjaink

Esély Órákat szervezünk a megyében a köznevelési intézményben tanuló diákok számára, havonta átlagosan 8 órában. A program célja, hogy a különböző életkorú diákok megismerjék a fogyatékossággal élő emberek speciális élethelyzetét, illetve hiteles személyektől tájékozódjanak a romák integrációjáról, befogadásáról és a generációk közötti együttműködésről.

Esély Nap: A hátrányos megkülönböztetés által érintett csoportok támogatásával, érdekképviseletével foglalkozó civil és egyházi szervezetek, önkormányzati fenntartású intézmények együttműködésével a többségi társadalom tagjait elérő figyelemfelkeltő, szemléletformáló rendezvény Szolnokon.

Esély Sportnap: Közös sportolásra biztosítunk lehetőséget a hátrányos helyzetű, fogyatékossággal élő csoportoknak, időseknek, fiataloknak, valamint a többségi társadalom tagjainak.

Generációk együttműködését erősítő program: A „Generációk egymás között” című program célja, hogy a baby boomerektől a Z generációig több korosztály képviselőit bevonva beszéljünk az önkéntesség témájáról. A program eredményeként a résztvevők toleranciája, empátiája várhatóan erősödik az egyes generációk tagjai iránt, melyet saját mikrokörnyezetükbe/szervezetükbe is továbbvisznek.

Érzékszervi szabaduló szoba: A szabaduló játékszobában a résztvevők az érzékszervekre épülő rejtvényeket/feladatokat oldanak meg, egy-egy játék a különböző érzékszervekre építve vezet el a megoldásig. A játék saját élményeken keresztül érzékenyít az egyes fogyatékossági csoportok problémái iránt.

Láthatatlan vacsora – a Fehér Bot világnapján: A szervezésünkben létrejött egy alkalomból álló programon a látó résztvevők bekötött szemmel fogyasztják el vacsorájukat. A program elősegíti, hogy saját tapasztalataikra építve fejlődjenek a résztvevők empatikus képességei.

Szakmai kerekasztalok: Fogyatékosügyi Kerekasztalt, Önkéntes Műhelyt, Családügyhöz kapcsolódó Információs napokat szervezünk negyedévente 1-1 alkalommal. Rendezvényeinken centrális helyzetben az aktuális szakmai kérdések konzultációja áll, valamint a helyi együttműködések előmozdítása, a lehetséges partnerek közti hálózatépítés, az információ- és tapasztalatcsere. Résztvevői az adott kerekasztal-beszélgetés aktuális témájában érintett szervezetek, intézmények és szakemberek.

Mesélj egy szép történetet! – Önkéntes akciónap: A program az önkéntesség kultúráját népszerűsíti, a résztvevő önkéntesek rövid írásokat olvasnak fel időseknek/fogyatékos személyeknek.

Adj 1 órát az aktív időskorért!: A résztvevő önkéntesek 1 órában saját érdeklődési körüknek megfelelően időt/élményt ajándékoznak bentlakásos otthonban élő időseknek.

CsEÖH info-stand: A megyében, más szervezetek által szervezett programokon a CSEÖH önálló standdal jelenik meg. A kitelepülés célja a CSEÖH népszerűsítése, társadalmi beágyazottságának erősítése, továbbá információátadás a lakosság számára kompetens szakértők bevonásával.

Rád hagyományozom: A program fő célja a generációk közötti együttműködés erősítése a közös alkotás élményének megszerzése révén, hozzájárulás az idősebb korosztály által hordozott értékes tudás és tapasztalat megőrzéséhez és átörökítéséhez.

 

Legfontosabb együttműködő partnereink

  • „Én is Vagyok” Mozgássérült Generációk Érdekvédelmi Egyesülete,
  • Impulzus Egyesület,
  • Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Kormányhivatal,
  • Jász-Nagykun-Szolnok megyei közoktatási intézmények,
  • Jász-Nagykun-Szolnok megyei önkormányzatok,
  • Magyar Vöröskereszt Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Szervezet,
  • Siketek és Nagyothallók Országos Egyesületének Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Szervezete,
  • Szociális és Gyermekvédelmi Főigazgatóság Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Kirendeltsége és a fenntartásában működő intézmények,
  • Szolnok Megyei Jogú Város Önkormányzata,
  • Vakok és Gyengénlátók Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Egyesülete.

 

 

EBH referens ügyfélfogadása
Simonné dr. Kormányos Nóra egyenlőbánásmód-referens
Hétfő 9.00-13.00 Helyszín: a megyei CsEÖH iroda (havi egy alkalommal a megye valamely településén.)Cím és bejelentkezési telefonszám lentebb.
További információ, ügyfélfogadási napok: www.egyenlobanasmod.hu/ugyfelfogadas

?Az Egyenlő Bánásmód Hatóság az egyenlő bánásmód követelményének megvalósulását ellenőrző független állami szerv, olyan panaszosok számára nyújt jogorvoslati lehetőséget, akiket diszkrimináció, azaz hátrányos megkülönböztetés ér.” (forrás: www.egyenlobanasmod.hu)

 

Elérhetőségek
Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Család, Esélyteremtő és Önkéntes Ház
5000 Szolnok, Kossuth L. u. 2. (B ép. 210. iroda)
Telefon: 56/514-946; Tel/Fax: 56/514-947

 

Munkatársak:
Nagyné Varga Ilona,
CsEÖH irodavezető: vnilona@eselyfk.hu;
Danku Orsolya, esélyteremtési munkatárs
Kiss Márta, elnökségi tag, esélyteremtési munkatárs: kiss.marta@eselyfk.hu;

Megszakítás